Quarta-feira’, 29/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

O Allahu im! Kush sillet bute me umetin tim, sillu bute me te

O Allahu im! Kush sillet bute me umetin tim, sillu bute me te

 

Ka thene i Derguari i Allahut sal-lAllahu alejhi ue sel-lem:”I eshte ndaluar zjarrit te xhehenemit ta djege ate qe eshte I lehte,I bute dhe I afert me njerezit” (Ahmedi,Sahihul-xhami’ nr.3135)

I Derguari i Allahut alejhi selatu ue selam ka thene:
“O Allahu im! Kush sillet bute me umetin tim, sillu bute me te! Kush sillet ashper me ta, sillu ashper me te!”
{Transmeton Ahmedi me sened te sakte)

(Visited 22 times, 1 visits today)
Top