Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

“Nuk ka të humbur, të gjithë shpallin fitore dhe festojnë!”

“Nuk ka të humbur, të gjithë shpallin fitore dhe festojnë!”

shqiperia

Sëmundja vazhdon, të gjithë shpallin fitore dhe festojnë! Kjo gjë aq e mirë sa duket, është edhe e rrezikshme pasi ndikon negativisht në elektorat, sidomos tek militantët të cilët një rezultat të ndryshëm nga ai i deklaruari në fillim do ta konceptonin si “vjedhje vote”.

E para fitoen e shpalli Partia Socialiste përmes liderit të saj Edi Rama, disa minuta para përfundimit të votimeve.

Pak më pas, Majlinda Bregu nga PD bëri të njëjtën një ndërsa Ilir Meta u shpreh i vendosur për 15-20 mandate të fituara nga ana e LSI.

Fitore ka shpall edhe Aleanca Kuq e Zi përmes një njoftimi në Facebook ndërsa Bamir Topi nga FRD gjithashtu është shprehur shumë optimist për rezultatet.

Tani për tani të gjithë duken të gëzuar, po kujt do i “ngrijë buzëqeshja”, pritet të shohim.