Terça-feira, 14/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Noti dhe rendesia e tij për organizëm!

Noti dhe rendesia e tij për organizëm!

Noti dhe rendesia e tij për organizëm!

Pejgamberi alejhi we selam ka thënë: “mesonju Fëmijëve tuaj notin, kalerimin dhe gjuetinë”

~Hasen~

•Lehtëson rrugët e frymëmarrjes

•Relakson muskujt

•Largon stresin dhe shton humorin

•Noti ju ndihmon në mënyrë të duhur për shëndetin e kockave dhe shpinën;

•Ju aktivizon të gjithë muskujt e trupit tuaj. Për të aktivizuar të gjithë muskujt, ju duhet të përdorni lloje të ndryshme të teknikave të notit;

• Noti është një kardio-stërvitje e shkëlqyer dhe ju mëson se si duhet të merrni frymë;

•Noti mund të kombinohet me gjimnastikë dhe ju ndihmon të digjni yndyrat rreth belit dhe kofshëve;

• Ndihmon të formoni trupin në mënyrën më të mirë të mundshme, pra është një lloj masazhi për lëkurën dhe muskujt

•Gjatë notit, shanset janë më të vogla që të lëndoheni për dallim nga ngritja e peshave ose gjatë vrapimit;

• Është shumë i mirë për imunitet dhe për gratë shtatzëna.

•Eliminon stresin dhe ju mbush me energji pozitive.

•Ju ndihmon që të mbani nën kontroll tensjonin.

Përgjodhi dhe pérshtati inf.Qendresa Paqarizi

 

(Visited 186 times, 1 visits today)
Top