Segunda-feira, 3/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Njeriu vdes nga syri

Njeriu vdes nga syri

Syri eshte me i keq se magjia, nga syri njerezit dhe mund te vdesin.

Hadith nga Muhammedi (sallallahu alejhi ue selam)”syri hyne ne varin e njeriut dmth qe njeriu vdes nga syri.
Nga eksperjenca, me kujtohet qe nje vajze qe un kisha ne klase vdiq nga syri. Para se te vdiste i hipi nje nur bukurie i pa pare, thoshi ateher, se vdiq na syri.
Nje dijetar i specializur per magji, Muhammed Musa El Naser, ne nje ligjerat midis te tjerash tha, Sikur ta dime qe filan njeri ka sy, ateher pushtetaret duhet ta fusin ne burg.

Prandaj o milet sa here qe shikoni dicka qe ju pelqen thoni ,MASHALLAH, dhe kur shikoni femit tuaj ,por dhe veten ne pasqyre ,ka shume raste ku njeria ha dhe veten e tij me sy.

(Visited 447 times, 1 visits today)
Top