Quarta-feira’, 27/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

NJË SHEMBULL I RRALLË

NJË SHEMBULL I RRALLË 

NJË SHEMBULL I RRALLË
Kjo nuk është Rita Ora e as Dua Lipa, kjo është shkencëtarja Shqiptare, shkodranja Egesta Lopci, hulumtuese në Spitalin e Milanos e cila thotë:
Pa hulumtime shkencore, në çdo dy seconda mund të vdiste nga një njeri nga kanceri deri në vitin 2030!“
*Egesta Lopçi, është studiuese e avancuar e mjekësisë bërthamore. Së fundmi ajo është nderuar me një tjetër çmim ndërkombëtar për kërkimet shkencore të luftimit të kancerit.Dr. Lopçi që prej 20 vitesh jeton, studion e punon në Itali. Disa nga angazhimet shkencore janë puna si mjeke në spitalin “Humanitas” në Milano, relatore për masterin e hematologjise pediatrike në “La Sapienza” në Romë, anëtare e Komisionit Pediatrik dhe Etik në Shoqaten Europiane të Mjekesisë.
Krenar me ty Egesta ! 💐
Zoti të shpërbleftë!

(Visited 319 times, 1 visits today)
Top