Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Një recetë për shumë sëmundje

Një recetë për shumë sëmundje

rinstinkt-blog-anemia-humbje-hematike-gjakuKjo recetë rregullon sheqerin në gjak, pastron enët e gjakut, ndihmon mëlçinë për të larguar helmet, forcon lukthin dhe largon pengesat gastrite, duke furnizuar organizmin me vitamina C dhe proteina të nevojshme

Përbërësit:

– 500 gramë djathë të ri, 1 dcl dhallë, 2 lugë të mëdha arra të bluara, 2 kivi të copëtuar, 3 lugë të mëdha fara të lirit, 2 lugë të mëdha kanellë të bluar, 1qepë të kuqe e copëtuar, 2 hudhra, 4 lugë të mëdha vaj ulliri, lëng nga 2 limona, një gotë 250 gr elb të zier, 2 lugë majdanoz të tharë, 1 lugë e vogël borzilok.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i bluani për 1-2 minuta. Masën e mbani në frigorifer. Mund ta përdorni për 5 ditë rresht.