Quarta-feira’, 3/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Një pije energjike e bërë në shtëpi që do t’ju bëjë më të lumtur!

Një pije energjike e bërë në shtëpi që do t’ju bëjë më të lumtur!

Shpesh ndodh që ne nuk kemi kohë për të pushuar dhe për të fjetur dhe kemi nevojë për energji të menjëhershme që do të na mbajë zgjuar gjatë gjithë ditës.
Nëse keni nevojë për një përforcues të energjisë kjo është pija e përsosur për ju.

Kjo pije natyrale që bëhet në shtëpi do t’ju japë energji të pabesueshme dhe në pak minuta ju do ta bëni veten të ndjeheni më të lumtur dhe të keni një humor të mirë.

Përbërësit e kërkuar:
2 lugë mjaltë
500 ml ujë
1 filxhan lëng limoni të freskët

Metoda e përgatitjes:

Vendosni të gjithë përbërësit në një tas xhami ose në një kavanoz dhe përzieni disa minuta.
Përdorni ujë të nxehtë, sepse më lehtë do të shkrihet mjalta.
Shtimi i lëng limonit në ujë është mënyra më e thjeshtë për të marrë një bombë të vërtetë të energjisë.
Limoni kthen ujin në një pije energjike natyrale të mbushur me elektrolite, të cilat janë të rëndësishme për prodhimin e energjisë qelizore.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

(Visited 80 times, 1 visits today)
Top