Sexta-feira, 27/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Një mënyrë e thjeshtë për të ngrohur këmbët në dimër

Një mënyrë e thjeshtë për të ngrohur këmbët në dimër

Këmbët e ftohta në dimër janë një problem shqetësues për të gjithë njerëzit që vuajnë nga qarkullimi i dobët i gjakut në dimër.

Megjithëse shumë njerëz veshin çorape të ngrohta, nuk arrijnë të ngrohin këmbët e tyre. Prandaj sot po iu sjellim një recetë të thjeshtë popullore e cila është shumë efektive për këtë problem.

Hapat që duhen ndjekur:

Fillimisht para se të flini nisni t’u bëni masazh këmbët me vaj rozmarine. Vazhdoni t’u bëni masazh për 5 minuta dhe më pas futini në një legen me ujë të ngrohtë.

Mbajini për 10 minuta dhe më pas fshijini me një peshqir të trashë. Vishni çorape të leshta ose të trasha. Do ta ndjeni menjëherë ndryshimin./tesheshi.com/

(Visited 147 times, 1 visits today)