Quarta-feira’, 21/8/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nje menyre e mire per te pastruar koken nga morrat dhe therrijat ( per femijet ne cerdhe).

Nje menyre e mire per te pastruar koken nga morrat dhe therrijat ( per femijet ne cerdhe).

Nje menyre e mire per te pastruar koken nga morrat dhe therrijat ( per femijet ne cerdhe).
10 luge gjelle vaj ricini, 10 thelbinj hudhre te grira. Mbulohen hudhrat me vaj dhe lihen 36 ore te mbyllur me kapake. Pastaj kullohen. Ferkoni lekuren e kokes me te dhe mbeshtilleni koken me peshqir te ngrohte. Pas nje ore, lani floket si zakonisht.

(Visited 337 times, 1 visits today)
Top