Quinta-feira, 18/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Një ilaç natyral për zorrët dembele

Një ilaç natyral për zorrët dembele

Përbërësit:
50 g kumbulla të thata pa fara
50 g fiq të thatë
50 g mjaltë
5 g fletë senna (një barishte që nuk ekziston në rajonin tonë, por është e pranishme në barnatoret bimore)

Përgatitja:
Pritini dy pjesë fiqin e thatë, si dhe kumbullat të thata, të cilat janë të mjaftueshme një herë të bluen. Është mirë t’i bluajsh ato në një blender. Përzieni fletën e senës (fillimisht të copëtohen imët) me këto përbërës dhe shtoni mjaltin. Kjo përzierje të përziet mirë, vendosni në një kavanoz xhami dhe të ruhet në frigorifer.

Përdorni:
Përdoret një herë në ditë dhe atë natën me një lugë gjelle. Kjo recetë është shumë e shijshme dhe trupi pas disa ditësh përdorimi do t’ju japë një përgjigje pozitive. Kur përdorni këtë ilaç, është e preferueshme të merreni me ndonje aktivitet sportiv.

/Përkthim:http://www.shendeti.xyz/

(Visited 883 times, 1 visits today)