Sexta-feira, 1/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nje femer e vertete

Nje femer e vertete

Nje femer e vertete

-Nje femer te vertet eshte veshtire per ta bindur, qofte edhe atehere kur ke te drejte!
-Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten!
-Nje femer e vertet nuk beson lehte ,nuk bie ne grackat e cdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme!
-Te shikon ne ate menyre qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare!
-Nje femer e vertet di se cfare flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret!
-Te do por nuk ta thote, me pare vdes se sa te ul krenarin!
-Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmone se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter!
-Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille!
-Nje femer e vertet nuk jepet lehte, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj!
-Nuk i buzeqesh kujtdo, e as nuk derdh lot per kedo!
-Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtire tia thyesh betimin!
-Nuk i duron shume gjera por tradhetine e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje ‘lamtumire’!
-Nje femer e vertet respekton shume dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin!
-Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme…nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te!
-Kur te kesh ne krahe nje femer te tille, mund ta quash veten burre…eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose KURRE ose PERGJITHMONE!

(Visited 189 times, 1 visits today)