Quarta-feira’, 25/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ngjyra të gjuhës që tregojnë shumë për shëndetin tuaj

Ngjyra të gjuhës që tregojnë shumë për shëndetin tuaj

Ngjyra e “veshjes” së gjuhës, mund të ndryshojë nën ndikimin e ushqimit, pijeve, ilaçeve ose pirjes së duhanit.

Më poshtë keni disa prej ngjyrave dhe mësoni çfarë do të thotë ajo për shëndetin tuaj:

Ngjyra rozë e ndezur

Tregon për një gjuhë të shëndetshme.

Ngjyra e kuqe

Tregon për infeksione

E kuqe e ndezur

Tregon për sëmundje të mundshme kardiovaskulare.

Ngjyra e verdhë

Tregon për probleme me stomakun.

Ngjyra lejla

Tregon për probleme me mushkëritë.

Ngjyra blu

Tregon për probleme me veshkat.

Ngjyra e bardhë

Tregon për një ftohje dhe dehidratim/tesheshi.com/

(Visited 481 times, 1 visits today)
Top