Sábado, 4/4/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nganjëher ndjeni lodhje dhe mungesë energjie gjatë ditës!

Nganjëher ndjeni lodhje dhe mungesë energjie gjatë ditës!

A jeni te gatëshëm ti largoni helmet e akumuluara dimërore?
Duke bërë detoksikimin ju do të ndjeheni plote energji, të shëndetëshëm dhe të gëzuar.
Filloni nga sot, ndiqni këshillat Fitoterapeutike për t’u pastruar nga materiet e dëmshme të akumuluara.
Ky eliminim i toksinave në organizmin tonë bëhet përmes mëlçisë, veshkave, sistemit limfatik, mushkërive dhe lëkurës.
Një deri shtatë ditë detoksikimi, do të ju ndihmojë shumë ne procesin natyral të pastrimit të organizmit me anë të ushqimit.
Lëngu i bimes Aloe Vera rrit qëndrueshmërinë e organizmit dhe pastron organizmin
Një gotë ujë të vakët ose lenge frutash me 60 ml Aloe Vera gel ( 100% natyral) pihet në esëll.
Lëngu i karotës rrit poashtu qëndrueshmërinë e organizmit
Nitratet e pranishme në karotë, çojnë deri te ulja e harxhimit të oksigjenit në kuadër të angazhimit fizik dhe kështu janë të lidhura me lodhjen më të paktë gjatë ushtrimeve.
Një lëng i freskët natyral i karotës e pergatitni te fresket ne mixerin tuaj, 1 deri 2 gota ne dite te kombinuar me molle ose limon dhe sheqer nga bima Stevia officinalis.
Perime të ziera siç janë brokoli, lulelakra, karota, pergatitni sallate nga domatet, tranguj,sallate te gjelbert, qepë, spec i kuq, rrepa e kuqe, magdanoz me pak vaj ulliri dhe lëng limoni sipas deshires pak huder dhe Kurkumin mëlmesë.
Te githa perimet e lartepermendura përmbajnë antioksidantë që stimulojnë gluthationin, njërin prej molekulave përgjegjëse për ta kryer procesin e pastrimit.
Pini sa më shumë ujë natyral, lëngje natyrale të frutave dhe perimeve, çaje të gjelbert pa sheqer prej 8 deri në 10 gota ne dite.
Reqet per detoksikim me te shpejte:
o250 g spinaq
o1 limon
o1 portokall
o2gr xhenxhefil
o1 banane ose boronica te ngrira
o200 ml qumësht kokosi
odisa kubëza me akull
Pemët i qëroni,boronicat, bananen dhe xhenxhefilin i preni në rriska dhe të gjitha i vendosni në blender Mix. Së pari shtoni qumështin e spinaqin e më pas pjesën tjetër të artikujve. Blenderin e lëshoni në shpejtësi jo të shpejtë, në mënyrë që së pari të përzihen qumështi dhe spinaqi. Pas pak shtoni shpejtësinë, prisni edhe disa momente për t’u bindur se spinaqi dhe xhenxhefili janë bluar. Përzieni derisa ta fitoni një masë homogjene, pini sasin gjate dites. Preferohet 3 deri 7 dite Detox tretman

Aktivitet fizik te pakten 30 minuta ne dite.

(Visited 82 times, 1 visits today)
Top