Quarta-feira’, 19/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nëse keni një problem me herpes ose puçrrat në fytyre, ja nje menyre natyrale per qetesimin tyre

Nëse keni një problem me herpes ose puçrrat në fytyre, ja nje menyre natyrale per qetesimin tyre

Nëse keni një problem me herpes ose puçrrat në fytyre, ja nje menyre natyrale per qetesimin tyre.
Merrni një copëz hudhëre, e preni imët dhe vendoseni drejtpërdrejt në shpërthimin e puçrrave. Lejoni të qëndrojë për 10 minuta, pastaj e lani me ujë të nxehtë.
Këtë procedurë përsërisë 5 herë.
Për 12 orë puçrrat do të zbehen, nëse është një infeksion më i madh përsëriteni procedurën dhe ditën tjetër.
Hudhra rrit aftësinë mbrojtëse të trupit, dhe është e pasur me vitamina dhe është konsideruar si një antibiotik natyral.

(Visited 351 times, 1 visits today)
Top