Terça-feira, 11/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nëse doni një shikim të pastër dhe të qartë ja vaji që bën mrekulli në sytë e tu

Nëse doni një shikim të pastër dhe të qartë ja vaji që bën mrekulli në sytë e tu

Vaj i recinit mund të trajtojë në mënyrë efektive sytë e thatë

Ai mund të luftojë kërpudhat dhe bakteret, të zvogëlojë inflamacionin dhe dhimbjen, dhe gjithashtu të funksionojë si laksativ.

Mund ta përdorni atë vetëm pasi të konsultoheni me mjekun tuaj.

Përfitimet e vajit të ricinit janë:

1. Redukton simptomat e syve të thatë

2. Mund të trajtojë inflamacion tek sytë

3. Mund t’i mbani sytë të bukur

Zbatimi i rregullt i vajit të ricinit rreth syve mund t’ju ndihmojë të flini më mirë.

Disa njerëz ankohen për acarim të syve ose alergji pas aplikimit të vajit të ricinit në sytë e tyre, prandaj konsultohuni me okulistin para përdorimit.

Burimi: Curejoy.com
©day10gjera.com/a.c

(Visited 1,226 times, 1 visits today)
Top