Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nenexhiku dhe dobite e tij (përdorimi)

Nenexhiku dhe dobite e tij (përdorimi)

Rritja e flokëve tek gratë është përdorur për të trajtuar problemin.
Estrogeni ka një efekt pozitiv.
Eshtë përdorur kundër reumatizmit.
Përdoret për rritjen e flokëve.
Lehtëson procesin e tretjes së stomakut dhe zorrëve.
E pastron stomakun dhe gazin nga zorrët.
Për kolitin, ndihmon në shërimin e plagëve në zorrë.
Zbut emocionet dhe frikën
Ndihmon për të zvogëluar rrezikun e zemrës.
E dobishme për sistemin e tretjes dhe stomakut.
Ka veti diuretike.
Ndihmon për të reduktuar krimbat në zorrë.
Ajo është e mirë për ulcrat në stomak dhe djegiet.
Përdoret dhe është efektive kundër kollitjes dhe infeksionet e traktit të sipërm respirator.
Është përdorur për dhimbje dhëmbi dhe erë të mirë goje.
Ka një efekt në rritje në qumështin e gjirit.
Një sasi e matur e nenexhikut te freskët mund të konsumohet nga ata që ekspozohen ndaj diellit

Резултат слика за nenexhiku

 

 

(Visited 106 times, 1 visits today)
Top