Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Nëna-arushë disiplinon fëmijën e saj

Nëna-arushë disiplinon fëmijën e saj

Nëna-arushë disiplinon fëmijën e saj !!

Cfarëdo “gabimi” që të ketë bërë, e sigurtë është se ai nuk do të përsërisë më.
Mjaftojnë disa shkrepje të aparatit fotografik për të kuptuar se në familjen e ariut të murrmë, “fjala e nënës” nuk diskutohet.

Në foton e parë tregohet nëna e xhindosur që ndëshkon fëmijën e saj duke e shkundur disa herë në ajër.
Në foton e dytë vogëlushi ndodhet “me shpatulla për muri”, ndërsa përballë ka mamanë e xhindosur dhe duket qartësisht që e këshillon ashpër.
Për t’u ndalur tek foto e tretë, kur nënës arushë i kanë zbritur nervat, ndërsa vogëlushi kërkon dashurinë e saj…e në fund, në foton e katërt…gjithcka përfundon me një përqafim prindëror…si mos më mirë.

SubhanAllah qudi nena arushe eshte me e menqur se shume nena te cilat jo qe nuk i edukojne femijet e tyre mirepo edhe vet nuk jane te edukuara. Jo me kot thuhet: “Nena eshte edukuese e nje populli”. Keni frike Zotin sepse kafshet e madherojne Allahun pa nderpre…Keni frike…mendoni pse jeni krijuar.

Pershtati: Mjekesia Islame