Segunda-feira, 24/1/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ne cilën ditë është më e dobishme të bëhet hixhame?

Ne cilën ditë është më e dobishme të bëhet hixhame?

 

Pejgamberi alejhi selam ka preferuar diten e hënë dhe diten e enjte per hixhame

Dhe ka thenë: “Mos beni hixhame diten e merkure ngase kete dite Allahu e ka sprovuar Ejubin alejhi selam,por beni hixhame diten e hënë dhe diten e enjte sepse keto dite Allahu ka zbrit mëshirë mbi Ejubin alejhi we selam”.

(Visited 216 times, 1 visits today)
Top