Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

NDIHENI TE PAFUQISHEM? JA SE ÇDUHET TE BENI

NDIHENI TE PAFUQISHEM? JA SE ÇDUHET TE BENI

mjalti molla

Vlera kurative të mjaltit janë të shumta si në rastet e sëmundjeve të zemrës, veshkave, stomakut dhe zorrëve, ndërsa mollët që nga kohët e lashta janë shumë të vlerësuara si mjet i shkëlqyeshëm shërues.

Kombinimi i mjaltit dhe i mollëve bashkon dy faktorë të dobishëm – vlerat shëruese dhe ushqyese, pasi që përmbajnë sasi të bollshme të materieve shëruese.

Mollët dhe mjalti kanë veprim pozitiv për gjumë dhe tretje të mirë, çka është shumë e rëndësishme jo vetëm për të sëmurët, por edhe për personat e shëndoshë. Kjo përzierje përveç se është e shëndetshme gjithashtu të rikthen energjitë e humbura, e cila është e dobishme për forcimin e organizmit të sëmurë dhe të lodhur.