Domingo, 1/10/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Ndiheni të lodhur dhe të stresuar? Përdorni këtë truk të thjeshtë në dush

Ndiheni të lodhur dhe të stresuar? Përdorni këtë truk të thjeshtë në dush

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura.

Por çfarë ndodh nëse sekreti i gjumit varet tek një trup dhe mendje e shëndoshë, është aq i thjeshtë sa të varësh diçka në dushin tënd?

Është e vërtetë. Dushet me eukalipt– ku njerëzit e varin bimën nga koka e dushit, jo vetëm që janë të bekuar, por mbushen me një mori përfitimesh shëndetësore.

Ideja për dushe eukalipt është e thjeshtë.

Mblidhni një shumëllojshmëri gjethesh të freskëta, lidhni rrjedhjen së bashku dhe sigurojeni atë pas kokës dush, nga rryma e drejtpërdrejtë e ujit.

Ndizni dushin dhe shijoni të gjitha përfitimet shëndetësore.

Avulli dhe nxehtësia nga dush ndihmojnë gjethet e gjelbra për të çliruar vajrat esenciale.

Kjo nga ana e tij ndihmon në luftën kundër “mjegullës” së trurit dhe stresit, duke vepruar si një “antidepresant”, duke rritur sistemin imunitar dhe duke u përgatitur për një gjumë të mirë gjatë natës dhe për t’u zgjuar i freskët në mëngjes.

Një dush eukalipt do t’ju ndihmojë gjithashtu që t’i jepni shtëpisë tuaj një ndjenjë të ngjashme me banjën – duke ju dhënë një shtysë shtesë në mëngjes nëse jeni të ndjeshëm.

Nëse i përdorni me ujë të ftohtë, gjethet do t’ju ndihmojnë gjithashtu për t’ju pastruar dhe për t’ju bërë të ndiheni të freskët për ditën./tesheshi.com/