Terça-feira, 26/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mrekullite hyjnore

Mrekullite hyjnore

Mrekullite hyjnore si:

Dalja e Pejgamberit
nga rrethimi i komplotisteve permes shpatave
te tyre, pa e verejtur fare, madje edhe u hodhi
dhe mbi kokat e tyre.

Pastaj thurja e rrjetes
nga merimanga ne hyrje te shpelles, sharrimi i
kembeve te kalit te Surakas ne toke, delja shterpe
e Umm Ma’bedit qe e moli e dha qumesht.

Te gjitha keto jane mrekulli qe tregojne fuqine e
Allahut dhe se Ai, kur do, i ndihmon besimtaret.
I mjafton Atij t’i thote dickaje: Behu! Dhe ajo
behet.

(Visited 90 times, 1 visits today)
Top