Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Mrekullia e rinimit

Mrekullia e rinimit

limon hudher
Allium sativum (hudhra) et Citrus lemon (limoni)

MREKULLIA E RINIMIT nga Jasira Kastrati

Kete emer ja ka vene doktor rus te cilet e kan zbuluar dhe ne kohet e fundit ka filluar perdorimi i ilaqit edhe ne SHBA
Pra ne nje kavanoz perzihen 2 litra leng limoni dhe 40 thelpinj hudhra te shtypura ne havan,kurse per 1 liter leng limoni mund te meren 20 thelpinj hudhre
kavanozi mbylletdhe lihet per 25 dite ne nje vend pa drite.Cdo dite duhet te tundet.Pas 25 ditesh hudhrat jane tretur plotsisht dhe per cdo mengjes esell pihet ;50-70ml ose 1 filxhan kafeje.
Pas pirjes kavanozi mbyllet mire dhe per rreth 30 min nuk duhet te hahet mengjes.Ne kete perzierje nuk duhet te shtohet uje ose sheqer.
Efektet e ilaqit;
1;Sheron te gjitha infeksionet ne damaret e gjakut,hap damaret e mbyllur dhe lufton hipertensionin,
2;Ul nivelin e kolesterolit dhe te dhjamrave ne gjak,ul nivelin e sheqerit dhe per rinovimin e pankreasit,
3;Trete guret ne veshka dhe temth (idhca)pastron rruget urinare nga infeksionet dhe ndalon enjetet,
4;Lufton helikobakter(mikrob i ulceres) duke bere sherimin e ulceres si dhe stomakut dhe zorve,
5,Parandalon dhe kuron te gjitha infeksionet reumatizmale,ndalon dhimbjet reumatike te cdo lloji dhe bene te mundur rinovimin e indeve te kyceve,
6.Ndihmon ne rinovimin e qelizave te trurit dhe nervave dhe ne kete menyre kuron paralizen,
7.Fuqizon ne maksimum sistemin imunitar te organizmit duke parandaluar alergjite dhe bene organizmin shume reziztent deri dhe ndaj kancerit