Domingo, 25/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Motocikleta valixhe

Motocikleta valixhe

motocikleta valixhePër të gjithë ata që kanë probleme me parkimin, ja ku vjen zgjidhja: një motoçikletë elektrike që mund të mblidhet si valixhe dhe të tërhiqet pasi ke arritur në destinacion.

Motoçikleta arrin shpejtësi deri në 45 km/h dhe ka një sedilje shumë të rehatshme prej lëkure.

Ky mjet transporti peshon vetëm 25 kilogramë dhe bateria mban deri në 35 kilometra. Për t’u rikarikuar i duhet vetëm një orë.

Kjo motoçikletë, e njohur me emrin Moveo, do të dalë në treg vitin e ardhshëm./tch/

(Visited 80 times, 1 visits today)