Quinta-feira, 28/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mos vepro para kohe!

Mos vepro para kohe! 

Mos vepro para kohe!

A deshiron ta nxjerresh foshnjen para plotesimit te muajve, e ta kepusesh frytin para se te piqet?! Eshte marrezi ta tresesh mendjen atje ku s’ke pune, e nesermja eshte e humbur dhe e fshehur, ti se di se si te vjen, e c’te sjell me vete!
Perse, pra, ta lodhim trurin ne imagjinata qe s’do te ndodhin, apo te angazhohemi me ngjarje qe nuk do na godasin?!

” Erdhi Caktimi i Allahut, pra mos kerkoni ngutjen e tij. ”
(Kur’an, 27:1)
Aid el- Karni

(Visited 183 times, 1 visits today)
Top