Terça-feira, 20/8/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mos i humb shpresat!

Mos i humb shpresat!

Mos i humb shpresat!

Një vëlla tregon:
U martova dhe gjashtë vite nuk kisha fëmijë, nuk mbeti spital pa ia trokitur derën dhe nuk pata sukses.
Mu kujtua fjala e Zekerijas alejhi selam;
وَزَكَرِيَّا إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ
” (Përkujto) Edhe Zekiriain kur e luti Zotin e vet: “Zoti im, mos më le të vetmuar se Ti je më i miri trashëgues (pas çdokujt)”.
(Enbija; 89).

Këtë lutje fillova të përsërisja shumë shpesh, lutesha dhe bëja istigfar mëngjes e mbrëmje duke ia bashkangjitur edhe rukjen derisa Allahu më furnizoi me dy fëmijë.
Falënderimi i takon Allahut.

Përkthim

(Visited 73 times, 1 visits today)
Top