Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Molla eshte perdorur si frut kurativ qe ne kohet me te lashta

Molla eshte perdorur si frut kurativ qe ne kohet me te lashta

Molla eshte perdorur si frut kurativ qe ne kohet me te lashta.

Molla ka vetite e nje antibiotiku,dhe eshte shume e pasur me vitamina,me vitamina ,acide organike dhe lende te tjera mjaft te nevojshme per trupin e njeriut.Keto cilesi e bejne ate te vlefshem per largimin e lodhjes,zgjatjes se trupit te femijeve,zhvillimin e kockave dhe dhembeve uljen e kolesterines ne gjak permiresimin e qarkullimit te gjakut.per semundjet e zemres e melcise.Duhet te hahen dy kokra ne dite nje ne mengjes esell ose para buke.Molla duhet ta hani me lekure sepse ajo permban shume lende ushqyese dhe kuruese.Nese hani ne mengjes krijon dispomim gjithe diten ne darke gjume te rehatshem.