Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeku gastroenterolog zbulon kuren me te mire per gastritin: Kjo bime eshte e mrekullueshme dhe e keni ne shtepi

Mjeku gastroenterolog zbulon kuren me te mire per gastritin: Kjo bime eshte e mrekullueshme dhe e keni ne shtepi

Një pjesë e madhe e popullsisë së botës vuan nga një lloj problemi kronik i tretjes, i cili është i vështirë ose pothuajse i pamundur për t’u trajtuar. Gastriti mund të shkaktohet nga faktorë të shumtë, por kryesisht, gjendja ndodh për shkak të dietës dhe ushqimeve te varfra.

Urthi, kapsllëku, diarreja dhe gastriti janë problemet më të shpeshta të tretjes nëpër botë. Ka shumë trajtime mjekësore që mund t’i zgjidhin ato, por ato mund të jenë të shtrenjta dhe te konsumojnë shume kohë.Një nga mjetet më të zakonshme natyrore kundër problemeve të tretjes është nenexhiku, një bimë me përfitime të shumta shëndetësore.Eshte gjithashtu e lehte per tu rritur prandaj ju duhet ta mbillni atë në kopshtin tuaj.

Për të përfituar nga pasurite e dobishme te kesaj bime mund të përgatitni një ilaç të thjeshtë që do të zgjidhë të gjitha problemet e tretjes dhe do të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Ja se çfarë duhet të bëni:

Përbërësit
3-4 gjethe të freskëta nenexhik
Një gotë me ujë mineral

Mbushni nje tenxhere me uje, pastaj shtoni gjethet e nenexhikut dhe ziejeni kete perzierje.Mbuloni përzierjen dhe lëreni për 10 minuta, pastaj kulloni çajin duke marre lengun e tij. Pini 2 gota në ditë (mundësisht pas ngrënies) për të luftuar dhimbjen e stomakut, kapsllëkun, dhe probleme të tjera të tretjes. Ky çaj bimor mund të zvogëlojë stresin dhe të qetësojë nervat tuaja.

Kjo pije mahnitëse mund të luftojë jo vetem gastritin por dhe probleme të tjera të tretjes. Aroma dhe shija janë gjithashtu shumë të këndshme, dhe do të japë rezultate në vetëm disa ditë. Ju do të ndiheni shumë më mirë së shpejti, dhe do të mposhtni dhimbjen e shkaktuar nga gastriti.

Burimi: /theheartysoul.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 694 times, 1 visits today)
Top