Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeko migrenën me Terapinë Hixhame

Mjeko migrenën me Terapinë Hixhame

Mjeko migrenën me Terapinë Hixhame

Terapia më e lehtë për shërimin e Migrenës (sëmundje neurologjike me dhimbje pulsative të kokës, shpeshherë e shoqëruar me vjellje, fotofobi/ndjeshmëri ndaj dritës, fonofobi/ ndjeshmëri ndaj zërave dhe aromave) është Hixhamja/Cupping, ku efekti mund të arrihet me 2-3 seanca njëmujore apo tremujore, varësisht nga gjendja e pacientit.
Hixhama është procedurë që mjekon edhe shumë sëmundje të tjera që kanë bazë reumën, ndezjen, grumbullimin e toksinave dhe gjendjet e ndryshme psikologjike.

Datat për Hixhame në këtë periudhë janë:
27 Shtator (e Enjte),
29 Shtator (e Shtune)sot , 1 Tetor (e Hënë).

Ka thënë Profeti alejhi selam:
”Nuk ka ilaç që mund të krahasohet
me lëshimin e gjakut dhe hixhamen.” (Buhariu)

Preshevë:
Për meshkuj: +38162 966 09 06 (Viber)
Për femra: +381 63 897 8986 (Viber)

(Visited 380 times, 1 visits today)