Sábado, 13/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjekimin e tharjes së buzëve

Mjekimin e tharjes së buzëve

Mjekimin e tharjes së buzëve

Për ata që vuajnë nga tharja e buzëve, mjalti paraqet një kurim të lehtë, thjeshtë dhe të efektshëm. Mjafton që të lyesh buzët me mjaltë të përzier me vaj të kokosit. për një mjekim të suksesshëm, buzët duhet të lyhen disa herë gjatë ditës.

Dobite e panumërta  na përkujtojnë fjalën e Allahut të Madhëruar:

“يَخْرُجُ مِنْ بُطُونِهَا شَرَابٌ مُخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ فِيهِ شِفَاءٌ لِلنَّاسِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآَيَةً لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
… Nga barqet e tyre (të bletëve) del lëng, ngjyra e të cilit është e ndryshme dhe në të cilin ka shërim (bar – ilaç) për njerëz. Edhe në këtë ka arsye për atë popull që mendon thellë.” [En-Nahl, 69]

(Visited 340 times, 1 visits today)