Sábado, 29/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalti nga livanda

Mjalti nga livanda

lavender-honey

Mjalti nga livanda

Mjalti i livandës posedon një shije intensive dhe të këndshme dhe mund të jetë me ngjyrë të errët dhe të ndritshme. Gjendet midis llojeve më shëruese të mjaltit, pasi që mundëson përdorimin e kalciumit dhe të hekurit nga ushqimi. Sidomos u sugjerohet shtatzënave dhe të gjithë atyre që kanë mungesë kalciumi në organizëm, pastaj atyre që kanë probleme me eshtra, shtypje të lartë të gjakut, osteoporozë, alergji në rrezet e diellit. Pastron mushkëritë dhe qetëson kollën.

(Visited 33 times, 1 visits today)
Top