Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalti ka përfitimet e mëposhtme shëndetësore

Mjalti ka përfitimet e mëposhtme shëndetësore

Sipas teksteve të lashta mjekësore mjalti ka përfitimet e mëposhtme shëndetësore:
-Ndikon në substancat e yndyrshme, mjalti është i kundërt prej sheqerit, edhe pse ka shije të ëmbël si sheqeri i cili trashë, pra çon në shkrirjen e yndyrave dhe zvogëlon peshën:
– Tretet lehtë
– Përmirëson tretjen
– I mirë për shikim
– I mirë për zë
– I jep elasticitet trupit
– Jep kënaqësi psikike dhe disponim të mirë
– Shëron plagët
– Pastron dhe shëron plagët e vogla
– Përmirëson inteligjencën
– Shëron shumë lloje të sëmundjeve
– Rinon trupin.

 

(Visited 125 times, 1 visits today)