Quarta-feira’, 17/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalti i farave të zeza sipas shumë mjekëve cilësohet si bombë për gjakun e njeriutMjalti i farave të zeza sipas shumë mjekëve cilësohet si bombë për gjakun e njeriut

Mjalti i farave të zeza është mjaltë natyral dhe organikë ku aroma dhe shija e farave të zeza mund të zbulohen qartë. Mjalti prodhohet nga bletët prej nektarit (luleve) të farave të bimës Nigella Sativa, pa e përzier me pluhurin e saj.

Mjalti i pastër natyral ekstraktohet prej bletëve nga lulja e qimnonit të zi, i pastër nga pluhuri i saj. Ai përmban të gjitha cilësitë e mira të qimnonit të zi.
Dobitë nga Mjalti i farës së zezë:
• Problemet e kollitjes;
• Forcon zemrën;
• Pastron gjakun;
• Stimulon mëlçinë;
• Pastron e traktin urinar;
• Vepron si diuretik;
• Sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurëve nga fshikëza e urinës;
• Rregullon tensionin e gjakut;
• Hollon gjakun;
• Forcon imunitetin brenda 3 ditëve;
• Liron edhe pastron zorrët;
• Kuron në mënyrë perfekte zorrën e trashë;
• Shton potencën;
• Forcon organet;
• Forcon dhëmbët dhe kuron gingivat;
• Parandalon rënien e flokëve;
• I jep ndriçim fytyrës;
• Rrit rezistencën ndaj viruseve të ndryshëm gjatë katër stinëve;
• Largon djersitjen e tepërt;
• Ruan freskinë e trurit;
• Zhvillon funksionimin e sistemit nervor;
• I pa zëvendësueshëm për astmën;
• Largon gëlbazën;
• Pastron edhe forcon mushkëritë;
• Rregullon rrahjet e zemrës;
• Forcon muskujt e zemrës;
• Parandalon dhimbjet e trupit sidomos të eshtrave etj…
Mjalti i luleve nga fara e zezë sipas shumë mjekëve është bombë për gjakun dhe sistemin imunitare të njeriut. Gjithashtu ka efekte shumë pozitivë për potencë tek meshkujt dhe shumë dobi tjera…

Mënyra e përdorimit:
Një lugë e tretur në një gotë e gjysmë me ujë të vakët ose qumësht. Një orë para ushqimit ose tre orë pas.

(Visited 54 times, 1 visits today)
Top