Sexta-feira, 1/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalti i Bagremit

Mjalti i Bagremit

Mjalti i Bagremit

(Akacia) është sigurisht një nga më te mirët, si për fytin ashtu dhe për të luftuar inflamacionet, në mënyrë që lehtëson tretjen. Për më tepër, është pastrues i mëlçisë, përveçse është dhe laksativ.

Ky lloj i mjaltit është i mirë për të gjithë ata persona që vuajnë nga pengesat në tretje, ndikon si qetësues, si dhe e ekuilibron gjithë organizmin. Shkaku i nivelit të lartë të fruktozës që përmban, mund ta konsumojnë edhe personat, të cilët vuajnë nga diabeti. U sugjerohet edhe fëmijëve deri në tre vjet, pasi që është mjaft i lehtë.

(Visited 1,662 times, 2 visits today)