Sexta-feira, 10/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

MJALTI dhe SHAFRANI (TUMERIC)

MJALTI dhe SHAFRANI (TUMERIC)

MJALTI dhe SHAFRANI (TUMERIC):
kombinimi dhe antibiotik shumë i fuqishëm, saqë edhe mjekët çuditen derisa e shpejgojnë atë.

Pam mëdyshje shafrani është ndër erëzat më të famshmë në botë. Është përdorur në mjeksinë Indiane, Kineze që prej shumë kohë më parë.

Njerzit e kanë përdorur në shumë mënyra dhe me një shumllojshmëri si: probleme me frymëmarje, probleme me lëkurë, të prerat në trup, varrat, probleme gastrike, etj.

Kurkumini, përbërësi aktiv i tumerikut (shafranit) përmban karakteristika anti ftohje, anti oksidante, anti mikrobiale, e që është zgjidhje perfekte për problemet me gastrit, bakterien Hlicobacter Pylori.

Turmeroni është një përbërës tjetër i shafranit i cili ështu shum i dobishëm për trurin e njeriut, për sëmundjen e njohur të Alzheimerit.

SI TA PËRGATISNI ANTIBIOTIKUN E FAMSHËM?
100 gram mjaltë.
1 lugë gjelle Shafran (tumeric).

I vendosni në një tegell dhe përzieni mirë.

Përdorimi:
Gripi – gjysmë luge të mesme me përzierjen çdo një orë, ditën e dytë të njejtën sasi por çdo 2 orë, ditën e tretë tri her në ditë të njejtën sasi.
Ndjehu i lirë të përziesh një lugë në gotën me qumësht që e pi në bazë ditore.

Ju bëftë mirë.

(Visited 98 times, 1 visits today)
Top