Sábado, 16/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjaltë nga fara e zezë

Mjaltë nga fara e zezë

Mjaltë nga fara e zezë 500gr

Mjalti i Farës së Zezë është mjalt natyral në të cilin shija e Nigella Sativës (fara e zezë) mund të ndjehet shumë qartë. Është prodhuar nga bletët dukë marrë nektarin e lules së Farës së Zezë dhe kurrë mbi këtë produkt nuk është hedhur pluhur prej farave të zeza. Ky mjalt i ka të gjitha vetitë sic janë të njohura prej kësaj bimë fantastike. Është prodhuar duke përdorur proçese naturale duke evituar ngrohjen e tij ose rafinimin e tepruar , duke ruajtur kështu përbërësit e tij natyral sic është poleni dhe dylli i bletës, kjo gjë garanton cilësinë e mjaltit tonë. Për këtë arsye Mjalti mund të kristalizohet në temperatura të ulta por kjo është një shenjë karakteristike e mjaltit natyral. Gjatë kristalizimit nqs dëshroni ta përdorni mjafton ta vendosni kavanozin e mjaltit në ujë të ngrohtë.
Vetitë shëruse:
– Kundër Gurëve në veshka dhe në kanalin e urinës, – Qetësues në raste nervozizmi,
– Ndihmon qarkullimin e gjakut, – Kundër çdo lloj sëmundje në stomak dhe kundër aciditeve,
– Eliminon kollën dhe problemet që hasen në kraharor, – I dobishëm për memorien, Kundër hemoroideve,
– Kundër diarresë, – Forcon zemrën, – Pastron gjakun, – Aktivizon mëlçinë, – Kundër vjelljes,
– Pastrues i sistemit urinor, – Diuretik, – Idobishëm për mbipopullimin e fshikëzës,
– Kundra bakterieve dhe kërpurthave, – Zhduk qelizat e kancerit,
– Relakson muskujt e zorrëve për të ndaluar spazmën dhe dhimbjet,
– Trajton krimbat e barkut si shiriti, – Ndalon prishjen e dhëmbëve dhe dhimbjen e tyre.
Përdorimi:
Merret një lugë e madhe [gjelle] nga mjalti i farës së zezë në gjysëm gote me ujë të vakët. Për fëmijët përdoret një lugë e mesme nga mjalti i farës sëzezë në një filxhan me qumësht apo çaj të vakët një orë para ushqimit. Për kujdesin e shëndetit në përgjithësi përdoret sipas dëshirë.
Për trajtimin e gurëve, 250gr. mjaltë të përzihet me 1 litër ujë dhe të konsumohet brenda 24

Mjaltin mund ta gjeni:

BioShop Gjilan Viber +37745810492
Porosit ne viber online për të gjitha qytetet e Kosovës !
Bioshop Gjilan (afër shkollës mesme Mehmet Isai )
Preshevë +381631523152(viber)Preshevë
Kumanovë+38970560207(viber)Kumanovë
Tetovë +38970600534 (viber)Tetovë

(Visited 128 times, 1 visits today)
Top