Sexta-feira, 28/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjaltë me aronia

Mjaltë me aronia

Disa dobi kuruese te mjaltit me aronia.

 

Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcon zemrën.
Përmirëson ndjeshëm elasticitetin e enëve të gjakut.
Normalizon nivelet e presionit të gjakut.
Ndikon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.
Ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës.
Liron trupin nga toksinat dhe metalet e rënda.
Ka një ndikim pozitiv në proceset post-operative.
Ndihmon në trajtimin e infeksioneve të traktit urinar.
Ndihmon organizmin në luftën kundër baktereve dhe të ftohtit.
Përmireson kujtesën.
Ngadalëson procesin e plakjes së qelizave.
Pengon formimin e yndyrërave.
Përmirëson funksionin e mëlçisë.

Mjaltin mund ta gjeni ne:

Bioshop Gjilan (afër shkollës mesme Mehmet Isai )
Preshevë +381631523152(viber)Preshevë
Kumanovë+38970560207(viber)Kumanovë
Tetovë +38970600534 (viber)Tetovë

(Visited 118 times, 1 visits today)
Top