Sexta-feira, 4/12/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalt i farave të zeza(Nigella sativa)

Mjalt i farave të zeza(Nigella sativa)

mjalti i fareve te zeza

Mjalt i farave të zeza(Nigella sativa)

Përdoret për problemet e kollitjes, forcon zemrën, pastron gjakun, stimulon mëlqinë, pastron traktin urinar. Vepron si diuretik, ndihmon në thyerrjen dhe largimin e gurrëve e sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurrëve nga fshikëza e urinës.

Profeti Muhamed eshte shprehur: “Perdorni faren e zeze, me te vertet ajo eshte nje ilac per te gjitha semundjet pervec vdekjes “.

(Visited 57 times, 1 visits today)
Tags:
Top