Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mësoni sesi ta zhdukni barkun e fryrë në 60 sekonda me këtë recetë të ujit

Mësoni sesi ta zhdukni barkun e fryrë në 60 sekonda me këtë recetë të ujit

Kush nuk e urren një bark të madh të fryrë? Kushdo që e ka atë, është duke kërkuar një mënyrë për ta hequr qafe. Dhe mënyra më e mirë dhe më e lehtë për ta humbur një bark të madh është uji me kastraveca dhe limona. Është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin tuaj të përgjithshëm. Ka pothuajse 0 kalori dhe ndihmon në tretje.

Edhe pse llojet e ndryshme të trupit dhe peshat ndryshojnë nga sasia e marrjes së ujit çdo ditë, 8 gota ujë është ende një rregull i përgjithshëm.

Përbërësit kryesorë, xhenxhefil, kastravec dhe limon janë 100% të shëndetshëm dhe të mirë për ju.

Këtu është receta e plotë:
2 litra ujë
1lugë gjelle xhenxhefil i freskët
1 kastravec i qeruar dhe i prerë në feta
1 limon i prerë në feta

Përgatitja:
Vendosini të gjithë përbërësit në një kanë’ me ujë. Lërini të qendrojnë ashtu për 30 minuta. Pas kësaj mund ta konsumoni sa herë që keni etje. Shumë shpejt do të shihni rezultatet e para./Shije.al

(Visited 949 times, 1 visits today)