Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mënyra më e lehtë si të përgatisni vetë uthullën e mollës në shtëpinë tuaj

Mënyra më e lehtë si të përgatisni vetë uthullën e mollës në shtëpinë tuaj

Si të përgatisni vete ne shtepite tuaja uthullen nga mushti i molles.
Ky produkt kohët e fundit është bërë shumë popullor në mbarë botën për shkak të aromës së tij dhe perberesve të dobishem.

Ky përbërës është bërë mjaft i domosdoshëm në prodhimin e një numri recetash, veçanërisht salatash të pasura. Kjo per faktin se uthulla e molles është një produkt shumë i kërkuar pasi është e vështirë për ta gjetur ose është shumë i shtrenjte.

Cfare te nevojitet:

– 1 kg mollë

– 3 lugë sheqer

– Ujë mineral

– Një copë rrobe

– Një enë qelqi e madhe

Përgatitja:

Filloni duke larë mollët tërësisht dhe duke hequr lëkurën. Me pas filloni ti prisni ato në copa të vogla. Vendosni copat në një enë qelqi dhe shtoni sheqerin dhe ujin, duke i mbuluar mollët.

Mbulojeni enën me nje copë rrobe dhe vendosni një shirit gome rreth ose një kapak.

(Visited 492 times, 1 visits today)
Top