Quinta-feira, 8/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Memli, më i votuari i PDK-së në Prishtinë

Memli, më i votuari i PDK-së në Prishtinë

Memli Krasniqi është renditur i pari në listën e PDK në Prishtinë me afër 12 mijë vota.
Kjo parti do të ketë tetë asamblistë në Kuvendin Komunal, e pas Memlit janë renditur Lirak Qelaj dhe Blerand Stavileci.

memli

Këtë prag e kanë kaluar edhe Shemsi Veseli, Edi Sejdiu.

Ndërkaq nga ana e femrave të PDK gjasa për pozita në asamblenë komunale të Prishtinës kanë edhe, nënkryetarja e PDK-së dhe këshilltarja e kryeministrit Thaqi, Laura Zherka, Dhurata Sadiku Hoxha, raporton “KlanKosova”.

Sipas parashikimeve kjo listë do të ndryshoj sepse nuk mund të ketë logjikë që shumica prej tyre të lënë pozitat aktuale, për ato të asamblistëve. /Telegrafi/