Quarta-feira’, 17/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mëlçi të pastër dhe të shëndetshme? Ju vjen në ndihmë mjalti dhe hudhraMëlçi të pastër dhe të shëndetshme? Ju vjen në ndihmë mjalti dhe hudhra

Recetat tradicionale funksionojnë ndonjëherë më mirë se sa ilaçet e shtrenjta që mund të blihen.

Ingredientët që ju duhen për përgatitjen e kurës për pastrimin e mëlçisë janë hudhrat dhe mjaltë natyral.

Shtypni mjaftueshëm hudhra sa të mbushet një lugë e vogël. Përziejini hudhrat me një litër mjaltë. Nga kjo përbërje konsumoni çdo mëngjes një lugë të vogël me stomakun bosh.

Shumë njerëz deklarojnë se në këtë mënyrë kanë arritur të shërojnë hepatitin, sëmundje kjo shumë e vështirë për t’u kuruar.

(Visited 206 times, 1 visits today)
Top