Segunda-feira, 27/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Me shume arsye pse duhet te hame fruta

Me shume arsye pse duhet te hame fruta

fruta dhe perime

Me shume arsye pse duhet te hame fruta

1. Kajsia e ndihmon organizmin ne luftimin e infeksioneve
2.Manaferrat e ndihmojne organizmin ne prodhimin e qelizave te kuqe edhe qelizave te bardha te gjaku
3.Pjepri ndihmon ne mbrojtjen kunder infarkteve
4. Fiku ndihmon ne kontrollimin e ritmeve te zemres
5.Citroni ndihmon ne sherimin e plageve
6. Gujava ndihmon ne parandalimin e demtimeve te lekures
7. Limoni e ndihmon tretjen ne organizem
8. Dardhat mund te ndihmojne ne sherimin e artritisit
9. Mjedrat ndihmonjne ne metabolizmin e organizmit

(Visited 142 times, 1 visits today)