Terça-feira, 12/11/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Më pak sapun, më shumë shëndet!

Më pak sapun, më shumë shëndet!

A janë vërtetë të domosdoshme produktet për të porsalindurit, si për shembull shampot për kokën apo për trupin, apo sapuni antibakterial?

Shumica e këtyre produkteve nuk janë gjithmonë të domosdoshme. Pediatrët këshillojnë një larje vetëm me ujë dhe normalisht, në raste domosdoshmërie për të eleminuar aromat e pa këndshme, edhe përdorimi i një sapuni të thjeshtë.

Në të kundërt, abuzimi me sapunin, aq më tepër me shampot plot kimikate, mund të shkaktojë irritim të lëkurës së bebes deri në probleme serioze.

Ndaj përdorni sa më pak sapun dhe produkte të tjera dhe sa më shumë ujë. /tesheshi.com/

(Visited 27 times, 1 visits today)
Top