Terça-feira, 15/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Me këtë ushqim i thoni mirupafshim kolesterolit, glukozës në gjak dhe yndyrnave

Me këtë ushqim i thoni mirupafshim kolesterolit, glukozës në gjak dhe yndyrnave

Presioni i lartë i gjakut dhe nivelet e larta të kolesterolit janë zhvilluar si rezultat i dietave të dobëta dhe pasivitetit fizik. Dietat tona janë të pasura me ushqime të përpunuara dhe të shpejta, sheqerna sintetike, aditivë, ushqime të skuqura dhe të rafinuara, dhe kjo ndikon negativisht në shëndetin e përgjithshëm.

Rritja e niveleve të kolesterolit çon në akumulimin e pllakës në arteriet, gjë që i vështirëson ato dhe zvogëlon rrjedhjen e gjakut në zemër. Nëse vuani nga kolesteroli i lartë, jeni në dijeni të opsioneve të mundshme për të trajtuar këtë. Shumë njerëz vendosin të ulin kolesterolin në mënyrë të natyrshme. Përbërësit janë krejtësisht të natyrshëm, dhe këtu është e gjithçka që duhet të bëni:

Merrni një kungull organik, hiqini lëkurën, priteni në copa, dhe grijeni me pak ujë.
Konsumoni këtë lëng të shëndetshëm çdo mëngjes në stomak bosh, 20 minuta pas zgjimit.
Përsëriteni për 30 ditë. Pas një muaji, do të habiteni nga efektet e pabesueshme të këtij ilaçi natyror

Burimi: healthy-life-box
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 164 times, 1 visits today)
Top