Domingo, 26/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Maskë për fytyrë me akne

Maskë për fytyrë me akne

yoghurtmaskNëse keni probleme me fytyrën tuaj, mund ta trajtoni atë në kushte shtëpie. Gjithçka që ju duhet janë: pesë aspirina, 2-3 lugë gjelle kos dhe një lugë mjaltë.

Për të bërë një masë të njëtrajtshme duhet të përzieni në një tas mjaltin me kosin. Më pas e hedhim aspirinën në kos dhe presim derisa ajo të shpërbëhet.

Nëse dëshironi, mund të shtoni ujë ose lëng aloe vere që të shpërbëhet aspirina. E përziejmë dhe më pas e aplikojmë në fytyrë për ta mbajtur për 10-20 minuta.

(Visited 177 times, 1 visits today)