Quarta-feira’, 17/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

MASKE NATYRALE PER PASTRIM DHE SHKELQIMMASKE NATYRALE PER PASTRIM DHE SHKELQIM

Perberesit:

– 1/4 lugë çaji pluhur shafran i Indisë
– 1 lugë gjelle avokado
– 1 lugë çaji kos

Receta dhe pergatitja:
Shtypim avokadon me pjesën e prapme të një pirun ose një blender deri sa të perfitojme një paste.
Me pas shtojme pluhurin e shafranit te indise dhe kosin duke perzier perberjen derisa te formohet nje paste homogjene.
Aplikojme masken ne fytyre te paster, e lem te veproje per 5 minuta.

Me pas lajme fytyren me uje te ftohte.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Top