Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Maskë kundër rënies së flokëve

Maskë kundër rënies së flokëve

Përbërësit:
4 lugë (supe) vaj ulliri ektra i virgjër
1 lugë (supe) mjaltë
1 lugë (e mesme) kanellë pluhur

Përgatitja:
Në një gotë hidhni 4 lugë (supe) vaj ulliri dhe ngroheni në mikrovale për disa sekonda. Më pas vendoseni vajin e ngrohur në një enë të vogël porcelani (në të cilën lehtësisht mund të bëni përzierjen), dhe aty shtoni mjaltin dhe kanellën pluhur. Përzieni mirë të gjithë ingredientët derisa të përftohet një masë kremoze dhe aplikojeni në flokë. Lëreni të qëndrojë 15-20 min, e më pas shpëlajeni mirë kokën.

Për të patur rezultat më të shpejtë dhe më të kënaqshëm, ju rekomandojmë të përdorni shampo hudhre, vaj esencial rozmarine dhe perzierjen bimore kunder renies se flokeve.

(Visited 107 times, 1 visits today)
Top