Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Maske hidratuese per floket me vaj kokosi

Maske hidratuese per floket me vaj kokosi

 

Vaji kokosit largon zbokthin dhe zbut skalpin.Pervec kesaj ndihmon ne rritjen e flokeve,dhe ne riparimin e flokeve te demtuar nga trajtimet kimike (boje,dekolorim etj) apo mjetet e nxehta (tharse,piaster)

Perbersit:
Vaj kokosi
Peshqire te ngrohte (te thate)

Merrni nje sasi te bollshme te vajit te kokosit,dhe aplikojeni me masazh delikat qe nga rrenja deri tek majat.Me peshqirin e ngrohte mbeshtillni koken dhe mbajeni nje ore.Pas nje ore lajini floket me shampon tuaj te zakonshme.Mund te aplikoni perseri kokos ,kur floket jane ne gjendje gjysem te thate.Mban ne forme shume te mire kacurrelat,krehja apo drejtimi rezistojne me gjate,dhe nderkohe floket jane te mbrojtur.

Tags: