Terça-feira, 24/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Maska Bio per rritjen e flokut dhe parandalimin e RENIES se tij

Maska Bio per rritjen e flokut dhe parandalimin e RENIES se tij

Maska qe eleminojne renien e floket dhe nxisin rritjen e tij.

Uthulla largon vajin e tepert
Nese deshironi t’i gjalleroni floket, shperlani me perzierjen e nje gote te uthulles se molles dhe nje gote te ujit te vaket Pas kesaj floket shperlani me shampon per te larguar aromen e pakendshme Uthulla do te pastroje te gjitha papastertite dhe vajrat e tepert natyrore, ndersa do te parandaloje tharjen e flokeve.

Kanella forcon rrenjen e flokut
Ne ene hidhni nje gjysme gote me vaj te nxehte ulliri dhe shtoni nje luge kanelle dhe nje luge mjalte. Pasi qe te ftohet perzierja, beni me te masazh ne koke dhe lereni te veproje 15 minuta Pas kesaj shperlani me shampon dhe veprimin perseriteni cdo jave per te forcuar rrenjen e flokut. Maska nga kanella do te parandaloje edhe renien e flokeve./gatuajshendetshem.com/

(Visited 353 times, 1 visits today)
Top