Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Masazhoni këto pika për të qetësuar menjëherë bebin që qan

Masazhoni këto pika për të qetësuar menjëherë bebin që qan

Refleksologjia është arti i lashtë i përdorimit të pikave të presionit në të gjithë trupin për të lehtësuar dhimbjen dhe mund të jetë një alternativë e natyrshme për ata që dëshirojnë të lehtësojnë dhimbjen.

1) Dhimbja e kokës dhe dhimbje dhëmbi
Çdo njeri shpesh ka dhimbje të kokës dhe dhëmbëve. Për ti lehtësuar masazhoni majat e gishtave të këmbëve.
2) Sëmundja e dhimbjes
Dhimbja e sinusit mund të jetë e bezdisshme si një i rritur, por për foshnjat që nuk e kanë përjetuar kurrë më parë, mund të jetë agoni i pastër. Për lehtësim, masazhoni në anën qendrore të gishtërinjve
3) Gjoksi
Kur fëmija juaj po kalon mbingarkesë në gjoks, lehtësimi mund të gjendet në pjesën e shputës direkt poshtë gishterinjve dhe masazhojeni me një lëvizje rrethore për të lehtësuar bllokimet dhe problemet e kollitjes.

4) Dhimbja e stomakut
Për fëmijët që vuajnë nga tronditje, spazma, ngushtësi dhe vështirësi në frymëmarrje, masazhoni qendrën e këmbës
5) Dhimbja e abdominale
Për kapsllëk, urth dhe dispepsi, masazhoni hapësirën midis mesit të këmbës dhe pjesës së shputës. Masazhoni mes mesit të këmbës dhe thembrës.
6) Dhimbje në ije
Nganjëherë mund të rriten më shpejt se disa pjesë të trupit të tyre janë gati, dhe dhimbja në ijë mund të jetë një çështje e zakonshme për të rinjtë. Fërkoni thembrat për të ndihmuar me këtë problem!

Burimi: relieved
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 152 times, 1 visits today)